Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: Рік Уоррен

Як змінитися?

Дата публікації: 26-01-2013

Як змінитися?

 

Що б ви хотіли змінити в собі? Більшість людей прагнуть змінитися, тому книги з серії на тему самовдосконалення користуються величезним попитом. Саме тому ми ходимо на семінари і читаємо книжки, дотримуємось дієт і слухаємо касети.

Більше того, навіть Бог хоче, щоб ми змінювалися. Життя без змін є великою трагедією – змарнованим життям. Зміни – це невід’ємна складова життєвого розвитку, ми їх для того, щоб рухатися вперед.

Але часто нові ідеї, які ми черпаємо з книг чи семінарів, не дають тривалого ефекту. Може ми й змінюємося на певний час, але потім бачимо, що все повертається до старого. Це пояснюється тим, що такі зміни поверхові і вони зовсім не торкаються нашого внутрішнього світу. Для того, щоб отримати тривалі зміни, вони повинні йти зсередини, тому без Бога нам не обійтися.

 Про те, як Бог може змінити людину ми читаємо в історії про Якова. Ситуація, описана в Бутті 32, стала поворотним пунктом для Якова і служить яскравим прикладом того, як Бог може змінити нас.

Чотири кроки назустріч змінам

 

На івриті ім’я Яків означає «шахрай» чи «підступник», що говорить про те, що Яків був людиною хитрою. Але одного дня доленосна зустріч перетворила його на іншу людину. Він став Ізраїлем – чоловіком, на честь якого згодом назвали цілий народ. Зустріч з Богом змінила Якова раз і назавжди.

Проте зміна відбувалася поступово. Бог не перетворює нас на людей нашої мрії за одну мить. Для цього нам, як і Якову, доведеться зробити чотири кроки. Коли ми підемо назустріч Богу, то Він допоможе нам змінитися і стати кращими людьми. Ми просто маємо дозволити Йому це зробити. Для цього погляньте, що сказано в Біблії. Буття 32 розповідає, що поки Яків був на самоті однієї ночі, ангел (згідно з книгою Осії 12,4) явився і боровся з ним аж до світанку. «Зостався Яків сам. Тоді хтось боровся з ним, ще поки на світ не займалося. Та бачивши, що не переможе його, доторкнувся суглобу його стегна, й суглоб Якового стегна звихнувся, коли він боровся з ним». (Бут 32,25-26).

Ви можете запитати, як пов’язані боротьба з ангелом тисячолітньої давності і наші теперішні зміни? Проте цій історії ми бачимо чотири явні кроки або етапи на шляху до самовдосконалення і переміни, а саме кризу, твердий намір, сповідь і взаємодію.

 

Криза

 

Перший крок – це криза. Яків боровся з ангелом аж до світанку, а далі ангел втомився, бо побачив, що йому не перемогти. Тут він був безсилий.

Мораль цієї історії в тому, що коли Бог хоче змінити нас, то він розпочинає з того, що посилає нам ситуацію, в якій ми нічого не можемо вдіяти. Бог використовує випробування, проблеми і кризи для того, щоб привернути нашу увагу. Адже люди наважуються на зміни, лише аж тоді, коли їхня ситуація вкрай плачевна. Лише тоді вони можуть захотіти дозволити Богові якось покращити їхнє життя. Лише коли ми бачимо своє безсилля в кризі, то звертаємося по допомогу до Бога. Тому кожна криза – це ознака того, що Бог збирається змінити нас в кращу сторону.

Ви знаєте як орли вчаться літати? Коли орлятко доростає до цього моменту, мати-орлиця перекидає гніздо і підштовхує пташеня до краю скелі – заради його ж власного блага. Так само Бог поступає з нами: ставить нас в незручне становище, допускає кризи, проблеми, і випробування, щоб підштовхнути до росту і розвитку. Допоки ми боїмося змін більше, ніж посланих Богом випробувань, ми не зможемо змінитися.

 

                                                                       Твердий намір

 

Другим кроком, необхідним для змін, є твердий намір. Коли ангел почав проситися, щоб Яків його відпустив, то почув: «Не пущу тебе, хіба-що поблагословиш мене» (32,27). Яків твердо вирішив вийти з цієї неприємної ситуації переможцем і не відступати, поки Бог не поверне її на добро.

Отже, після того, як Бог посилає випробування, Він не допомагає нам у ту ж хвилину. Він чекає, щоб ми попросили Його про допомогу. Більшість людей здаються і опускають руки передчасно, так і не дочекавшись, що Бог їм допоможе. Коли Бог допускає якісь проблеми в їхньому житті, то замість того, щоб наполягти на своєму і сказати: «Боже, я не відступлюся, поки Ти не поблагословиш мене і не повернеш ситуацію на мою користь», вони здаються так і не діждавшись свого благословення.

Проблема в тому, що ми звикли отримувати все негайно. Ми купуємо макарони швидкого приготування, використовуємо швидкісний Інтернет і розраховуємо на швидкий кар’єрний ріст. Відповідно до наших уявлень, Бог повинен вирішити наші проблеми за лічені хвилини. Часто до мене звертаються подружні пари на рахунок тих чи інших сімейних проблем. У таких випадках я запитую: «Чи пробували ви молитися в наміренні цієї проблеми?» Зазвичай люди відповідають: «Ну, один раз молилися, але це нічого не дало». Вони здаються після першої невдалої спроби і тому, на жаль, рідко досягають успіху.

Якщо ж ми справді хочемо змінитися, то нам слід задуматися над тим, як сформувалася наша особистість. Всі наші переконання, упередження і звички формувалися роками, тож Бог мусить змінювати їх поетапно. Такі зміни не настають за один день. Крім того, нам самим потрібен час для того, щоб адаптуватися до нових себе.

 Психологи вважають, що для того, щоб виробити якусь звичку, людині потрібно півроку. Більшість людей нетерплячі і їм важко привчити себе навіть до такої здавалось би простої речі, як читання Біблії. Вони читають Біблію два-три дні, потім пропускають кілька днів, і знову вертаються до читання. Якби ж вони читали Біблію щодня протягом півроку, то це би стало їхньою доброю звичкою і принесло велику користь для їхнього духовного життя.  

Що б ви не робили не здавайтеся. Надія є. Дочекайтеся Божого благословення.

 

Сповідь

 

Третій крок до змін це сповідь. Ангел запитав Якова: «Як тебе звати?» і той відповів «Яків» (32,27). Для чого ангел про це запитав? Для того, щоб Яків визнав свою хитру натуру. Яків чудово розумів, що погано вчинив, обхитривши Ісава, тож коли ангел запитав: «Хто ти? Який ти насправді?», то почув у відповідь: «Я – Яків, шахрай і підступник». Отже, Яків чесно визнав свою слабкість.

Визнання своїх помилок, слабкостей і гріхів є невід’ємною складовою процесу змін. Бог ніколи не візьметься за нашу проблему, поки ми не визнаємо, що вона у нас є. Ми повинні сказати: «Господи, я в біді. В мене проблема і я визнаю, що сам у цьому винен». Лише тоді Бог візьметься за роботу.

А як часто ви визнаєте свої помилки? Більшість людей схильні звинувачувати у своїх бідах усіх, крім себе. Ми завжди знайдемо, в чому винне наше оточення, наші батьки або наш начальник. Ми завжди знайдемо крайнього. Але чому ми перекладаємо свою вину на когось? Тому, що нам важко визнавати свої помилки. А ще важче просити про допомогу.

Але хіба Бог не знає про нас усе, щоб  ми мусіли визнавати свої помилки перед Ним? Звичайно, що знає. Тому на сповіді ви не скажете Йому нічого нового. Визнання гріхів є потрібне для нас самих. Ми сповідаємося, бо Бог хоче, щоб ми визнали: «Ти маєш рацію, Боже. В мене є проблема. Я все зіпсував». Звичайно визнати помилки нелегко, але якщо ми на це наважимося, то Бог дасть нам усе для того, щоб допомогти нам змінитися на краще. З цього моменту починаються наші справжні зміни.

Історія Якова – це більше, ніж просто цікава розповідь. Вона дає приклад того, як Бог діє у нашому житі. Спочатку він посилає серйозну кризу, щоб спонукати нас до боротьби. Далі ми бачимо, що своїми силами нам не виграти цієї боротьби і тоді змушені просити Божої допомоги. Проте Бог відповідає: «Я не збираюся тебе зараз рятувати, бо хочу побачити чи ти справді хочеш змінитися. Тож я зачекаю, дозволю проблемі проіснувати ще якийсь час і подивлюся, що ти тоді скажеш»

Ми повинні проявити всю свою рішучість і дочекатися Божої допомоги. Якщо ми в цей момент здамося, то будемо стикатися з подібними проблемами й надалі. Рано чи пізно нам доведеться засвоїти цей урок, інакше ситуація буде повторюватися знов і знов. Тому для нашого ж блага буде краще, якщо ми навчимося вирішувати проблеми з першого разу.

 

Взаємодія

 

Четвертий крок на шляху до змін є взаємодія. Бог почав змінювати Якова, коли той визнав свою помилку і прийняв Боже покликання. Недарма він назвав місце своєї боротьби з ангелом «Пеніел», тобто «лик Божий» (Бут 32,30) – Яків зустрівся з Богом віч-на-віч. Така зустріч чекає на кожного з нас і спонукає нас до змін. Бог сказав Якову: «Тепер ми зможемо приступити до діла. Я хочу, щоб ти розслабився. Просто довірся мені, а я сам про все подбаю і поблагословлю тебе». Бог не вимагав, щоб Яків все робив сам, бо знав що це неможливо. Навіть якщо ви зберете всю свою волю в кулак і будете працювати над собою, це не гарантує  тривалих змін. Ви повинні змінитися зсередини, а для цього вам обов’язково знадобиться Божа допомога.  

Коли Яків виявив готовність до співпраці, почалися зміни. Бог розпочав з того, що дав йому нове ім’я, нову ідентичність. Бог сказав «Не Яків буде більш твоє ім'я, а Ізраїль» (32,28). Отже, після нашої зустрічі з Богом, ми більше на можемо залишатися такими, як були. Бог перетворив Якова з шахрая на Ізраїля – «первістка Божого». Бог знав, що Яків може стати великою людиною попри всі свої слабкості, бо бачив його душу: «Це несправжній ти, Якове. Насправді ти Ізраїль, ти – первісток Божий». Так з Божою допомогою шахрай став особою царської крові, на честь якої згодом було названо цілий народ.

 

Дозвольте Богу діяти

 

Богові завжди видніше, які зміни вам потрібні. Якщо ви Йому дозволите, то він зробить все для того, щоб ви не змарнували свого життя і досягли успіху.

Вам потрібне Боже благословення? Якщо так, то візьміть свою теперішню проблему і довірте Богу зі словами: «Боже, я поручаю Тобі свою проблему і не відступлю, поки Ти не повернеш мені її на добро». Далі визнайте свої помилки і почніть взаємодіяти.

Зауважте цікаву деталь в історії Якова. В Біблії сказано: «І сонце йому засяло, як він пройшов Пеніел, але кульгав на стегно» (32, 32). Під час боротьби ангел поранив Якова у стегно і тому останній кульгав до кінця свого життя. Для того, щоб Яків зрозумів свою слабкість, Бог пошкодив один з найсильніших м’язів людського тіла. (Бог завжди вражає нашу сильну сторону для того, щоб привернути нашу увагу). Відтоді Яків більше не міг покладатися на свою силу. Кульгавість примусила його покластися на Божу силу через брак власної. Але завдяки цьому він став набагато сильнішою людиною.

 

Зупиніться і не біжіть

 

З історії Якова можна зробити ще один висновок. Виною всіх неприємностей Якова був він сам. Він був шахраєм і тому пожинав те, що посіяв. Проте він ніколи не вирішував своїх проблем, а просто втікав від них. Зрештою, Бог сказав: «Я знаю як цьому запобігти – я дам йому кульгавість». Більше Яків не міг втікати від складної ситуації. До кінця свого життя він мусів рахуватися з ними і розв’язувати їх. Так Бог припинив втечі Якова. (Бог часто дає фізичні вади тим людям, яких хоче спонукати до певних дій. Наприклад, Павлові Бог дав «колючку в тілі» (ІІ Кор 12,7-10. І в Біблії ще багато таких прикладів).

А як щодо вас? Чи хотіли б ви змінитися? А якщо так, то як саме? Може ви хочете позбутися якоїсь шкідливої звички чи риси характеру, яка постійно псує вам життя. А може ви хочете вийти зі скрутного становища і нарешті почати жити згідно свого покликання. Як би там не було, ви повинні розуміти, що за один день Бог не змінить вашого життя. Тому припиніть виправдовуватися, звинувачувати інших людей і філософствувати. Позбудьтеся своєї маски і скажіть: «Боже, я слабкий. В мене проблема». Ви також повинні пройти етапи кризи, відданості, сповіді і взаємодії, після чого ви змінитеся раз і назавжди.

Добра новина така: за всіма вашими вадами Бог бачить Ізраїля. Для нього ви всі первістки. Він бачить те, ким ви можете стати, бачить ваш потенціал і хоче перетворити вас з Якова на Ізраїля. Тож не заважайте Йому!

Не словом, а ділом

  1. Що б ви найбільше хотіли змінити у своєму житті?
  2. Навчіться проходити всі етапи процесу змін. Почніть від сьогодні.

 

Список коментарів

Коментовано: Оля | 2013-01-30

я б хотіла повернути час назад,і тоді багато чогоб змінилось

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 6 + 3.

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин